Cantata de Cicle Inicial

Els nostres alumnes de 1r i 2n d'EPRI participen en la cantata al Palau de la música

Els nostres alumnes de 1r i 2n de primària han viscut una experiència inoblidable.

El passat divendres 12 d'abril, van participar en la cantata “Marcel Contaire i Daltabaix a la Ciutat” organitzada pel Liceo.

Amb molt d'entusiasme i talent els nostres artistes van interpretar, per una banda, la cantata "Marcel Contaire"; una història plena de valors i un rerefons impressionant, i per altra banda, la cantata "Daltabaix a la ciutat", en la qual també van participar les alumnes de La Vall. Aquesta segona va ser una cantata fresca i vitalista, amb tocs d’humor perquè els petits gaudissin cantant-la i els grans escoltant-la.


La participació dels nostres alumnes no només han estat una oportunitat per mostrar el seu talent, sinó per poder conèixer la riquesa i diversitat de la música arreu del món.

Felicitem a tots els participants, als pares, mestres i col·laboradors, moltes gràcies!

Noticia
Articles relacionats