Visita d'alumnes anglesos a La Farga

Avui han vingut a passar el dia a La Farga uns alumnes de l’escola Wallington County Grammar School.

Avui han vingut a passar el dia a La Farga uns alumnes de l’escola Wallington County Grammar School, de la ciutat d’Anglaterra anomenada Croydon al sud de Londres. Aquests alumnes actualment cursen el “Year 10” (equivalent a 4t d’ESO) i fa ja uns 2 o 3 anys que estudien la llengua castellana.


Per aquest motiu, se’ls explica en castellà com és La Farga i els seus alumnes, i seguidament se’ls ha fet una xerrada sobre cultura general de la ciutat de Barcelona.

Se’ls ha explicat la construcció de la Sagrada Família i també s’ha parlat sobre edificis importants ja que demà mateix faran una visita per la ciutat de Barcelona i veuran el Parc Güell, la Casa Batlló, la Pedrera, la Sagrada Família i els llocs i edificis més emblemàtics de la ciutat. 


Per últim, els joves anglesos s’han reunit amb els nostres alumnes de 4t d’ESO, amb els que s’han estat escrivint i intercanviant cartes durant mesos. Els nostres alumnes han acompanyat i ensenyat l’escola en grups reduïts als alumnes de Londres i per acabar el dia han fet un partit de futbol tots junts. 


La jornada ha sigut una experiència diferent i enriquidora tant pels alumnes anglesos com pels nois de 4t d’ESO de La Farga, que han pogut practicar l’anglès i posar cara i parlar en persona amb els nois que fins ara només coneixien a través de les cartes.


Noticia
Articles relacionats